به وب سایت آنتن مرکزی اصفهان -ایمن پارسه خوش آمدید.

وبلاگ

نصب آنتن مرکزی اصفهان

چرا باید از آنتن مرکزی استفاده کنم؟

– زیبایی نمای کلی ساختمان

– دریافت بهترین کیفیت سیگنال دهی و تماشای تصاویر با وضوح و شفافیت بالاتر

-اجتناب از مشکلات متعدد سیم کشی های آنتن های مجزا

-استفاده بهتر از فضا به خصوص در مورد پشت بامهای کوچک

-جلوگیری از اختلال سیگنال آنتن های مجزا و تاثیر آنتن ها روی یکدیگر

– امکان دریافت تمامی تصاویر تلویزیونی، رادیویی، ماهواره ای و حتی دوربینهای مداربسته با یک سیستم واحد

-تعمیر و نگهداری آسانتر نسبت به آنتن های مجزا

نصب آنتن مرکزی اصفهان-نصب انتن مرکزی اصفهان- آنتن مرکزی اصفهان-نصب آنتن ماهواره مرکزی اصفهان-نصب آنتن مرکزی ماهواره اصفهان

آنتن مرکزی

آنتن مرکزی چیست؟

آنتن مرکزی ماهواره یک سیستم کامل برای دریافت سیگنال‌های تلویزیونی، تقویت، تقسیم و انتقال آن به واحدهای مختلف است

این سیستم با دیش ماهواره ای و هوایی کار می کند که به مرکز توزیع متصل می شود.

این مرکز سپس سیگنال ها را بازیابی می کند و کانال های انتخاب شده را به هر مکانی هدایت می کند.

مدیر سیستم قادر خواهد بود همه یا هر کدام از این ها را تغییر دهد.

هر کاربر نهایی می تواند در هر زمان به هر یک از کانال ها دسترسی پیدا کند

ویژگیهای آنتن مرکزی

 ساده‌ترین ویژگی آنتن مرکزی آن است که کمک می‌کند بی‌نظمی آنتن‌های شخصی و کابل‌کشی آنها، چهره ساختمان را دچار مشکل نکند.

البته این آنتن ویژگی‌های مثبت دیگری نیز دارد. به عنوان مثال مقرون به صرفه بودن آن برای کلیه واحدها،

کیفیت بالای سیگنال‌های دریافتی و تعمیر و نگهداری آسان آن، از ویژگی‌هایی است که استفاده از این تکنولوژی را برای برج‌های مسکونی و اداری مطلوب می‌کند.

کیفیت نمایش یکسان، بدون نوسان و با کمترین نویز، ویژگی دیگر آنتن مرکزی بجای آنتن‌های معمولی است.

این آنتن‌ها همچنین امکان توسعه و ساخت یک شبکه تلویزیونی ویژه برای ساختمان را در اختیار شما قرار می‌دهند؛

که از طریق آن می‌توان به پخش ویدئوهای مورد نظر در یک شبکه ویژه برای اهالی برج پرداخت

طراحی یک سیستم آنتن مرکزی که با کیفتی بالا و همیشگی به برج شما خدمت دهد، دارای پیچیدگی‌های مختلفی است.

در نتیجه طراحی و اجرای یک سیستم باید توسط تیمی متخصص و نیروهای آموزش دیده انجام شود

به عنوان مثال در طراحی یک سیستم آنتن مرکزی باید به سیگنال‌های مد نظر برای تعیین نوع آنتن و جهت یا جهت‌های توجه ویژه‌ای داشت.

همچنین بسیار مهم است که میزان قدرت و کیفیت سیگنال در محل برج سنجیده شود؛ و با توجه به آن برای انتخاب و نصب تقویت‌کننده سیگنال اقدام کرد.

با توجه به این موارد قیمت آنتن مرکزی ها متفاوت است.

استفاده از یک تیم اجرای متخصص و مجرب به معنی یک سیستم قوی و جامع با یک ظاهر بیرونی و غافلگیر کننده است.

مولتی سوییچ

اجزای آنتن مرکزی- مولتی سوییچ ها

در سیستم آنتن مرکزی به علت بالا بودن کانال های دریافتی برای  انتقال سیگنال از مولتی سوییچ ها استفاده می شود.

بسته به تعداد شبکه روی سیگنالهای مختلف، مولتی سوییچ  ها دارای پرت هایی برای استفاده از این سیگنال ها می باشد.

سیگنال دهی قوی، کنترل سیگنال و خصوصیات فنی دیگر یک مولتی سوییج با کیفیت، باعث می شود یک سیستم آنتن مرکزی قوی

و منعطف داشته باشید.

در بالا می توانید یک مولتی سوییچ برند آنکارو ANKARo  و اطلاعات مربوط به آن را مشاهده کنید.

برای آشنایی بیشتر با دیگر اجزای آنتن مرکزی به لینک زیر مراجعه فرمایید.

http://antenmarkaziesfahan.com/blog/

 

سیستم توزیع آنتن مرکزی

افت سیستم توزیع آنتن مرکزی

از آنجا که افت سیستم توزیع آنتن مرکزی در انتخاب تجهیزات اولیه (HEAD END) موثر است لذا باید ابتدا سیستم توزیع را طراحی و محاسبه نمود. قدم اول تهیه نقشه ساختمان و علامت گذاری محل پریز‌ها و محل آمپلی فایر است.

نحوه توزیع کابل‌ها نیز از نظر عمودی یا افقی بودن نسبت به شکل ساختمان باید تعیین شود وسپس کابل‌های لازم تعیین شود. از کابل کشی طولانی و کابل کشی زیگزاگ و حلقوی باید اجتناب کرد و کابل‌ها را حد الامکان به طور مستقیم کشید.

بعد محل تپ آف‌ها واسپلیتر‌ها را تعیین می‌کنیم. طولانی‌ترین کابل یا کابل با بیشترین تعداد تپ آف‌ها و اسپلیتر‌ها را باید برای محاسبه افت سیستم در نظر گرفت.

در صورت عدم اطمینان در مورد شاخه با بیشترین افت باید در چندین شاخه افت را محاسبه کرد وشاخه با بیشترین افت را انتخاب نمود.

افت‌های سیستم توزیع:

۱- افت کابل‌ها: مقداری از سیگنال در حین عبور از کابل کواکسیال افت خواهد کرد مقدار این افت به نوع کابل مورد استفاده و فرکانس سیگنال عبوری بستگی دارد در فرکانس‌های بالاتر افت بیشتری وجود خواهد داشت.

بهتر است افت کابل را برای بالاترین فرکانس موجود یا فرکانسی که ممکن است در آینده دریافت شود محاسبه نمود.

۲ – افت اسپلیتر‌ها (INSERTION LOSS): مقدار افت در اسپلیتر عبارت است از مقدار ورودی بر حسب db منهای مقدار خروجی. به عنوان مثال این مقدار برای اسپلیتر دو راه حدود ۵/۳ db و برای اسپلیتر ۴ راه حدود ۵/۶ الی ۲/۷ دسی بل خواهد بود.

معمولا کارخانجات سازنده مقدار این افت را برای فرکانس‌های مختلف در جدولی ارائه می‌کنند.

۳ – افت جداسازی: (TAP LOSS) (ISOLATION LOSS): هر تپ آف برای ایزولاسیون گیرنده‌ها از یکدیگر سیگنال ورودی را مقداری کاهش می‌دهد وآن را به خروجی فرعی می‌دهد این افت را افت جداسازی (ایزولاسیون) می‌نامند مثلا اگر یک سیگنال ۲۵ db به یک تپ آف با افت ایزولاسیون ۲۳ db اعمال شود در خروجی فرعی مقدار ۲ db سیگنال قابل دسترس خواهد بود.

۴ – افت عبوری (INSERTION LOSS) (Trough loss): هنگام عبور سیگنال از داخل تپ آف از ورودی اصلی به خروجی اصلی مقداری افت ایجاه می‌شود که باید مقدار آن را در محاسبات مد نظر قرار داد.

مقدار این افت برای فرکانس‌های مختلف فرق می‌کند و توسط کارخانه سارنده جدولی ارائه می‌گردد، ولی معمولا تپ آف‌های با مقدار ایزولاسیون بالا افت عبوری کمتری دارند.

نحوه انتخاب تپ آف: باید در یک سیستم MATV تپ آف‌هایی انتخاب شود که حداقل ۱۰۰۰ میکرو ولت را برای هر گیرنده تامین کند و ایزولاسیون کافی بین گیرنده و سیستم جهت جلوگیری از تداخل ایجاد کند دریافت سیگنال بیشتر از۱۰۰۰ میکرو ولت (صفر دسی بل) به گیرنده آسیبی نمی‌رساند و بسیاری از طراحان سیستم‌های MATV سطح خروجی‌های فرعی را تا ۱۰ db نیز در نظر می‌گیرند.

در طراحی سیستم افت ایزولاسیون آخرین تپ آف قبل از آمپلی فایر را در نظر می‌گیرند و در صورت طولانی بودن مسیر بین تپ آف و دستگاه تلویزیون باید افت کابل آن را نیز در نظر گرفت.

در صورت استفاده از تپ آف‌های دیواری (wall tap) به علت کم بودن فاصله بین تپ آف و تلویزیون می‌توان از این افت صرف نظر کرد.

آنتن مرکزی اصفهان

آنتن مرکزی MATV

(MATV) مخفف (master antenna television) سیستمی است که به وسیله آن سیگنالهای تلویزیونی یا FM در ساختمانهای چندواحدی، هتلها، مدارس و… بین واحدهای مختلف توزیع می شوند.
برای تحقق این امر بدون از بین رفتن کیفیت سیگنال ، این سیستم ها باید با استفاده دقیق از تجهیزات و تکنیک های MATV با دقت برنامه ریزی و مهندسی شوند.

یک سیستم MATV در واقع شبکه ای از کابل ها و قطعات ویژه طراحی شده است که سیگنال های تلویزیون و FM را پردازش و تقویت می کند و آنها را از یک مکان مرکزی توزیع می کند.

اگر ۱۰۰ دستگاه تلویزیون در یک ساختمان وجود داشته باشد ، نصب و نگهداری آنتن های جداگانه بسیار گران است. علاوه بر آن تعامل آنتن ها با یکدیگر باعث ایجاد تداخل سیگنالها می شود.

انبوهی از اماکن تجاری از جمله هتل ها ، دفاتر ، واحدهای مسکونی و پارک ها در سراسر دنیا اکنون از MATVبرای تهیه مجموعه ای از برنامه ها و خدمات اطلاعاتی مختلف به مشتریان یا ساکنین خود استفاده می کنند.

یک سیستم مدرن MATV می تواند سیگنال های تلویزیونی آنالوگ و دیجیتال را از طریق هوایی ، همچنین رادیو FM و DAB (پخش صوتی دیجیتال) حمل کند .

ما با اجرای پروژه های بزرگ آنتن مرکزی اصفهان و سایر شهرستانها تجربه زیادی به دست آورده ایم جهت مشاوره رایگان برای نصب و نگهداری سیستم های آنتن مرکزی با ما تماس بگیرید.

سیستم آنتن مرکزی

انواع سیستم های آنتن مرکزی

MATV :

این نوع سیستم آنتن مرکزی در واقع مخففmaster antenna television می باشد. در این نوع سیستم سیگنالهایی که در باندهایی نظیر UHF,VHF,FM,VLF قرار دارند دریافت و سپس تقویت و توزیع می شوند. با استفاده از تجهیزات مناسب جهت دریافت و تقویت سیگنالها نظیر آمپلی فایرها، سیگنالها با کمترین میزان نویز به گیرنده منتقل می شوند.

 CATV:

cable television: در این سیستم آنتن مرکزی، سیگنالهای تلویزیونی از مرکز تولید و پس از تقویت توسط کابل به گیرنده ها ارسال می شود.

 

SMATV:

این نوع سیستم مخفف Satellite Master Antenna Television است. به سیستمهای MATV که قابلیت دریافت، تقویت و توزیع سیگنالهای شبکه های ماهواره ای را داشته باشند، اصطلاحا SMATV  گفته می شود.

CCTV:

در این سیستم آنتن مرکزی، سیگنالهای ویدئویی شامل دوربین یا دوربین مداربسته، دستگاههای پخش CDو تمام تجهیزات پخش صدا و تصویر توسط مدولاتور بر روی کانال های باند های UHF , VHF , VLF, FM  که خالی میباشند مدوله شده و توسط میکسرها به روی سیستمهایCATV , SMATV , MATV   افزوده میگردند نتیجه اینکه این تصاویر بر روی کانال های تلویزیونی گیرنده ها قابل دریافت می باشد

 

آیفون تصویری هوشمند

آیفون های تصویری هوشمند

در آیفون تصویری هوشمند به عنوان مثال کسی زنگ در شما را می زند سپس یک هشدار از طریق تلفن یا صفحه لمسی که به عنوان صفحه کنترل خانگی هوشمند در دیوار نصب شده است دریافت می کنید.

قبل از پاسخ دادن ، می توانید از دوربین داخلی استفاده کنید تا ببینید چه کسی است ، سپس پاسخی را انتخاب کنید یا تماس را نادیده بگیرید.

شما همچنین می توانید عملی را انتخاب کنید مانند “مجاز ورود” که می تواند زنگ هشدار شما را غیرفعال کند ، در را باز کند و چراغ ورودی را روشن نماید.

. از طرف دیگر ، اگر بازدید کننده ناخواسته باشد ، می توانید گزینه ای مانند “خانه امن” را انتخاب کنید که می توانید به وسیله آن از قفل بودن درب جلو مطمئن شوید، سیستم امنیتی روشن باشد چراغ های بیرونی را روشن کنید.

توانایی برقراری ارتباط و اقدام در زمان مناسب به شما امنیت بیشتری می بخشد.

داشتن یک آیفون تصویری هوشمند نه تنها به شما کمک می کند که با افرادی که جلوی در خانه شما می آیند در ارتباط باشید بلکه یک راه ارتباطی راحت برای ارتباط بین اعضای خانواده نیز می باشد.

تصور کنید که شما پس از گذراندن یک روز کاری سخت مشغول استراحت و تماشای تلویزیون هستید و بچه ها در طبقه بالا مشغول انجام تکالیف خود هستند.

می توانید برنامه رابط هوشمند خود را بر روی تلویزیون خود باز کنید و با هر دستگاه متصل تماس بگیرید تا در مورد آنها بررسی کنید. بر خلاف تماس تلفنی ، که آنها به سادگی می توانند از آن چشم پوشی کنند ، می توانید پانل های لمسی را در اتاق بچه ها تنظیم کنید تا به صورت خودکار پاسخ دهند ، بنابراین فوراً می توانید ببینید که آنها در حال انجام چه کاری هستند و بدون ترک کردن مبل ، با آنها صحبت خواهید کرد.

با داشتن صفحه نمایش های لمسی که در جای مناسب قرار گرفته اند و دسترسی از طریق تلفن های همراه ، آیفونهای تصویری هوشمند از طریق ارتباطات ، تغییر دهنده بازی است. به جای اینکه فریاد بزنید که همه به میز شام بیایند ، در ماشین حاضر باشند یا به رختخواب بروید ، می توانید با صدای معمولی صحبت کنید و درخواست خود را در سرتاسر خانه پخش کنید. ایمنی ، راحتی و برقراری ارتباط شفاف از ویژگیهای سیستمهای اینترکام جدید است.

 هنگامی که همه مزایای ارائه شده توسط یک آیفون تصویری هوشمند و خانه هوشمند را تجربه کردید ، از خود خواهید پرسید که چگونه  تا به حال بدون هیچ یک زندگی کرده اید؟

سنسور دما و رطوبت هوشمند

دما و رطوبت در خانه هوشمند

مشاهده تغییرات دما و رطوبت و کنترل آن در خانه هوشمند توسط سنسورهای هوشمند دما و رطوبت انجام می شود.

این سنسور با گزارش تغییرات آب و هوا و اتصال به سایر دستگاه های هوشمند خانه شما (مانند سیستم تهویه هوا ، سنسور درب  و پنجره هوشمند ، سیستم آبیاری هوشمند ، پرده هوشمند و….) به کاهش انرژی تلف شده کمک می کند و باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود

سنسور رطوبت و دما برای مصارف داخلی طراحی شده است. برای نگهداری و محافظت از آلات موسیقی ، لباس ، وسایل برقی ، لوازم خانگی ، آثار هنری و سایر موارد خانگی حساس به رطوبت مناسب است.

همچنین با توجه به اینکه کودکان نسبت به شرایط محیطی حساس تر هستند. با مدیریت دمای اتاق و رطوبت اتاق کودک ، بسیاری از مشکلات و بیماری ها را می توان پیدا  و درمان کرد.

یک اتاق که پنجره اش باز مانده می تواند به اندازه ی اتاقی که تهویه ی مناسبی ندارد و اتاق خیلی مرطوب یا خیلی خشک برای سلامتی بچه ها نامناسب باشد.

سنسور دما و رطوبت به مدیریت شرایط محیطی اتاق بچه ها کمک می کند و به محض نامناسب شدن شرایط، به والدین هشدار می دهد.

این سنسور می تواند به Wi-Fi متصل شود واطلاعات رطوبت و دما را در مدت زمان کوتاه گزارش  کند. شما می توانید از طریق تلفن هوشمند ،تبلت یا کامپیوتر خود به این سنسورها متصل شوید و گزارش هرگونه تغییر را از طریق پیام متنی یا ایمیل دریافت کرده و از بروز مشکلات احتمالی بیشتر جلوگیری کنید.

سنسور دما و رطوبت هوشمند نه تنها در اماکن مسکونی و منازل قابل استفاده است ، به دلیل دقت ، دوام و مزایای دیگر ، برای مکان های صنعتی  نیز مناسب است.

برخی از موارد استفاده آن عبارتند از مرغداریها، یخچال ها و سردخانه ها، فروشگاههای مواد غذایی، بیمارستانها، کافه و رستوران ها، هتل ها ، گلخانه ها و …

سنسور دما و رطوبت هوشمند  بهترین گزینه برای اندازه گیری دما و شرایط رطوبت است ، در درجه حرارت بسیار بالا یا پایین قابل استفاده است ، فرقی نمی کند هوا مرطوب باشد یا خشک .

 

http://antenmarkaziesfahan.com

روشنایی خانه هوشمند

با روشنایی خانه هوشمند شما می توانید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید. زیرا خانه هوشمند به شما اجازه می دهد تا معین کنید دقیقا چه موقع چراغهای شما روشن خواهند شد.

اگر شما خانه را ترک کرده اید و به یاد نمی آورید که چراغها روشن یا خاموشند نیاز نیست که به خانه برگردید. شما می توانید آنها را از راه دور کنترل کنید در هرجای جهان که هستید.

همچنین با روشنایی خانه هوشمند امنیت خانه شما نیز افزایش خواهد یافت. شما می توانید چراغها را از دور خاموش و روشن کنید برای افزایش دید و دور کردن یا تشخیص بهتر سارقین توسط دوربینهای امنیتی

یکی از علائمی که سارقین متوجه خالی بودن یک خانه می شوند خاموش بودن چراغهاست. اگر شما در سفر هستید می توانید برنامه ریزی کنید که چراغها یک ساعت در روز یا بیشتر روشن باشند

علاوه بر این ، بسیاری از گزینه های متنوع و خلاق روشنایی هوشمند در سطح و سایه های مختلف روشنایی وجود دارد. برخی حتی رنگ ها را تغییر می دهند یا به صورت چشمک زن هستند.

سایر گزینه های پیشرفته به شما امکان کنترل بر روی فن سقفی خود را نیز می دهد. حتی بیشتر می توانید از تایمر استفاده کنید ، برنامه تنظیم کنید و میزان مصرف انرژی را از دور بررسی کنید.

انواع سیستم روشنایی مختلف وجود دارد که برای صاحبان خانه که دوست دارند سرگرمی داشته باشند ، نسبت به چراغهای روشن حساس هستند، به زیبایی نورپردازی و دکوراسیون داخلی خانه اهمیت می دهند یا دوست دارند انرژی مصرف کنند جذاب هستند.

راههای متفاوتی برای کنترل روشنایی در خانه هوشمند وجود دارد.

روشنایی خانه هوشمند

با استفاده از یک پنل لمسی، سوییچ روشنایی

 یا انواع دیگر کنترل پنل.

 

روشنایی خانه هوشمند

سنسورهای حرکتی که می توانند تشخیص دهند افراد

وارد اتاق شده اند.

 

روشنایی خانه هوشمند

  با استفاده از ریموت کنترل

تغییر تنظیمات روشنایی بدون نیاز به حرکت

 

 

روشنایی خانه هوشمند

کنترل مستقیم روشنایی با استفاده از گوشی هوشمند

 یا تبلت.

روشنایی خانه هوشمند

  از طریق کامپیوتر

مکانیسم کنترل پیشرفته از طریق USB یا wifi

آنتن مرکزی

اجزای آنتن مرکزی – کابل ها

در کابل کشی سیستم های آنتن مرکزی یا MATV از کابل کواکسیال ۷۵ اهمی استفاده می گردد .

این کابل ها که به آن ها کابل هم محور هم اطلاق می شود دارای یک هادی مرکزی از جنس مس می باشند که وظیفه حمل سیگنال را به عهده دارد

و یک شیلد به صورت بافته مسی که دور کابل را گرفته و از اثر القا و تداخل روی سیگنال توسط عوامل خارجی جلوگیری می کند

و امکان جذب مستقیم سیگنال توسط هادی مرکزی را از بین می برد .

برای اتصال کابل های کواکسیال به تجهیزات

آنتن مرکزی یا MATV از کانکتور های نوع F استفاده می گردد که بسته به نوع کابل سایز آن  انتخاب می گردد .

کابل های مورد استفاده در سیستم

آنتن مرکزی برای خطوط اصلی RG6 – RG11 – RG59 می باشد که تفاوت آن ها در مقدار افت کابل به ازای طول مشخص می باشد .

برای فواصل طولانی ( بین چندین ساختمان ) و یا برای مواردی که نیاز به خاک کردن کابل باشد کابل RG11/U استفاده می گردد .

در داخل ساختمان نیز معمولا برای تمام مسیرها به طور یکسان کابل RG59 به کار می رود .

برای اتصال پریزها به سیستم بین تپ آف و پریز و یا بین اسپلیتر و پریز بسته به فاصله و تعداد پریزهای مسیر از کابل های ۳C-2V و ۴/ SC-2V و ۵C-2V استفاده می گردد .

هرچه ضریب حرف C بالاتر باشد افت کابل کمتر است.

نصب و پشتیبانی انواع آنتن مرکزی برای مجتمع های مسکونی در اصفهان و در سراسر ایران

رفتن به نوار ابزار